Patrząc na rynek stolarki okiennej ciężko wybrać jeden produkt dla domu lub dla firmy. Tyle tego jest, że ciężko podjąć ostateczną decyzję. Oto podpowiedź, dzięki której wiele osób będzie wiedziało, gdzie ma szukać naprawdę dobrych jakościowo okien, jakie będą sprawować się przez długi okres.

Okna z certyfikatem CE

Jeżeli ktoś chce być pewny tego, że ma do czynienia z dobrymi oknami, powinien zwrócić uwagę na te produkty, noszące znak CE. Co to dokładnie oznacza? Znak zgodności CE pochodzi od skrótu Wspólnoty Europejskiej (franc.”Communautés Européennes”). Co on ma symbolizować? Zgodność danego produktu z wymogami, jakie stawiane są przez Unię Europejską. Można być pewnym tego, że dane dobra (w tym przypadku okna) spełniają podstawowe kryteria. Jeżeli ktoś chce sprzedawać dany produkt na terenie Unii Europejskiej, musi posiadać ten symbol. Jakie kryteria stawiane są wobec okien?

Kryteria dla stolarki okiennej

Znak CE przy oknach oznacza, że spełniają one kryteria:

  • dźwiękochłonności,
  • przepuszczalności powietrza,
  • wodoszczelności,
  • obciążenia wiatrem,
  • transportu ciepła,
  • nie zawierają niebezpiecznych substancji.

Ta lista kryteriów jest nieco dłuższa, ale to są najważniejsze rzeczy o których warto wspomnieć. Okna z certyfikatem CE można znaleźć na okna.waw.pl. Jest to strona austriackiego producenta, który od 2004 roku obecny jest w Polsce. Chociaż historia tej firmy jest zdecydowanie dłuższa. Ma ona bowiem swój początek w 1931 roku, ale to nie moment na to, aby opowiadać całą historię marki Internorm. 

Comments are closed.

gallery.com https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ ec-group.com.pl