Codzienne gotowanie traktowane jest jako obowiązek. Okazuje się jednak, że dzięki odpowiednim produktom spożywczym oraz przepisom również w domu wyczarować możemy wyjątkowe dania. Elementem, który wpłynie na łatwość przygotowywania dań są nowoczesne garnki, patelnie i noże. 

Postaw na nowoczesne wyposażenie kuchni!

Aby móc gotować wygodnie i sprawnie konieczne są nowoczesne garnki, które będą wspierać proces przygotowywania posiłków i pozwolą go nieco skrócić. Takimi produktami są m.in. garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, jak i wysokie temperatury. Garnki stalowe to świetny wybór, kiedy mowa o wyposażaniu kuchni – garnki te dedykowane są na wszystkie rodzaje kuchenek! Uwagę przyciąga ich wielowarstwowe dno, w którym umieszczono dysk aluminiowy. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybszą obróbkę termiczną. Garnki tego typu znaleźć można w sklepie gerlach.pl.

W kuchni nie może zabraknąć też funkcjonalnej patelni. Współczesne produkty tego typu uzupełniane są o liczne warstwy wyściełające dno. Dzięki powłokom ceramicznym czy teflonowym pokarm nie przywiera do dna patelni, zmniejsza się ryzyko jego przypalenia. Powłoki pozwalają również na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. 

Funkcjonalne noże w kuchni

Noże to niezbędnik w naszych kuchniach – szukając idealnych noży warto zwrócić uwagę na komplety osadzone w bloku. Taki zestaw to świetne rozwiązanie i sposób na to, aby niezbędne noże mieć zawsze pod ręką. W przypadku ostrzy są one tworzone ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, wanadu i molibdenu – pierwiastki te wzbogacają stal i sprawiają, że jest ona mniej podatna na korozję czy kruszenie. Rękojeści noży są profilowane i wykonane z materiałów antypoślizgowych. 

Comments are closed.