Przydomowy taras to idealne miejsce na letni wypoczynek. Nie potrzeba wiele: wygodne meble ogrodowe, donica na taras z ulubionymi kwiatami, parasol ogrodowy. Jakie produkty wybrać, aby na tarasie cieszyć się komfortem? Co proponują nam dzisiaj topowi producenci mebli i dodatków outdoorowych? Jakie technologie wziąć pod uwagę podczas aranżowania naszego tarasu?

Wybór mebli – jakie są najlepsze?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być znacznie utrudnione. Warto mieć na uwadze, że idealne meble ogrodowe przede wszystkim powinny być trwałe i wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Wśród licznych propozycji często wymienia się meble technorattanowe – nie tylko są one wysoce trwałe, ale również doskonale się prezentują. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy przede wszystkim wygodne krzesła i fotele, sofy narożne, stoliki kawowe, stoły, leżanki ogrodowe czy wiszące fotele w kształcie kokonów. Na uwagę zasługuje fakt, że meble posiadają względnie niską wagę – jest to zasługa aluminiowych stelaży malowanych proszkowo. Wierzch mebla tworzy syntetyczna plecionka technorattanowa.

Przestrzeń pełna zieleni – donica na taras

Chcąc wypełnić taras zielenią konieczna okaże się donica na taras. Tu także producenci zaskoczą nas wieloma pomysłami. Donica na taras może być wykonana z technorattanu, rotangu czy też… cementu! Szczególnie to ostatnie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem. Donica na taras powinna spełniać kilka warunków – przedmiot ten musi być zabezpieczony przed wilgocią, niskimi czy wysokimi temperaturami. Donica na taras powinna mieć również odpływ wody – dzięki temu woda nie będzie zalegać we wnętrzu donicy, a roślina nie będzie narażona na gnicie. 

Comments are closed.