Gotowanie powinno być przyjemnością – przekonują producenci garnków kuchennych, patelni i noży. Olbrzymia różnorodność dostępnych kolekcji garnków sprawia, że wybranie jednego produktu może okazać się problematyczne. Jakie produkty oferują nam czołowi producenci? Jakie technologie wybierać, aby codzienne gotowanie faktycznie sprawiało nam radość?

Stalowe garnki w naszych kuchniach

Nie ma wątpliwości, że jednymi z najchętniej wybieranych dzisiaj garnków są garnki stalowe. Zestawy garnków tego typu znajdziemy w ofertach czołowych producentów, zarówno jako kolekcje składające się z kilku, jak i kilkunastu elementów. Stal nierdzewna jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i korozją, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. W dnach garnków stalowych instalowane są specjalistyczne dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Dzięki dyskom możliwe jest znacznie szybsze przygotowywanie potraw i oszczędność energii. Garnki wyposażone są również w liczne dodatki, których celem jest ułatwienie gotowania: lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Warto zwrócić uwagę także na pokrywki: są one wykonane ze szkła hartowanego z niewielkim odpowietrznikiem. Pokrywki ściśle przylegają do rantu garnka, posiadają wygodne uchwyty.

Patelnie dostosowane do potrzeb

Elementem, którego nie może zabraknąć w naszych kuchniach, są patelnie. Nowoczesne patelnie kuchenne tworzone są dzisiaj z najwyższą dbałością o detale. Powłoki ceramiczne pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, a dodatkowo minimalizują one ryzyko przywierania dań do dna patelni. Wygodne i antypoślizgowe rączki są odpowiednio profilowane, przez co podnoszenie czy przenoszenie patelni pełnej gorących dań nie sprawia problemów.

Comments are closed.