Kuchnia w stylu skandynawskim stanowi ciekawą inspirację do domowych wnętrz. Jak urządzić takie pomieszczenie? Należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki czemu będzie można cieszyć się niezwykle funkcjonalnym pomieszczeniem.

Estetyczna kuchnia prosta

Mówi się, że kuchnia w stylu skandynawskim jest prosta, ale w tym właśnie tkwi jej urok. Nic nie jest przesadzone, dzięki czemu można cieszyć się niezwykle klimatycznym pomieszczeniem. Kuchnia w takim stylu to miejsce, gdzie królować będą jasne kolory. Przede wszystkim biele i beże. Aby nie było zbyt nudno można przełamać je dodatkami w kolorze jasnego drewna. Dozwolone są również dodatki szare. Dla osób, które lubią się wyróżniać zalecane są ciekawe dodatki w kolorze czarnym, które na pewno znacząco będą się wyróżniać na tle całej przestrzeni.

Kuchnia z płytkami metro

Kuchnia w stylu skandynawskim lubi płytki – a już w szczególności, jeżeli zastosujemy płytki metro. Estetyczny i prosty wygląd będzie wspaniale kontrastował ze skandynawskim motywem przewodnim. Białe, prostokątne płytki ułożone na ścianie z czarnymi fugami sprawiają, że wnętrze nie jest takie jednostajne i ma nieco bardziej drapieżny charakter. Poza tym nie można zapominać, że płytki są niezwykle funkcjonalne – w szczególności, jeżeli chodzi o plamy. Wystarczy tylko przetrzeć je szmatką i już można cieszyć się w całości czystą przestrzenią. Można je ułożyć w całej kuchni, aczkolwiek zaleca się wybranie tylko kilku fragmentów na ścianach, np. tam, gdzie występuje duża wilgoć. 

Comments are closed.

zobacz wiecje iedz-sie.com.pl myana-bg.org