Po raz pierwszy pojęcie blockchain pojawiło się w 1991 roku, kiedy to Stuart Haber i W. Scott Stornett opisali oznaczanie dokumentów przy pomocy znacznika czasowego. Od tego momentu minęło już wiele lat, a blockchain development services znacznie zyskały na jakości.

Zabezpieczenia kryptograficzne

Czym właściwie ten blockchain jest? Otóż jest to system, który umożliwiał użytkowanie zabezpieczonych kryptograficznie bloków. To właśnie dzięki nim można było w bezpieczny sposób przechowywać różnego rodzaju dokumenty, oznaczone znacznikiem czasowym.

Już w 1992 pojawiło się tzw. drzewo skrótów, dzięki czemu bloki zostały ujednolicone w jedno. 

Kolejne lata przyniosły blockchain software development, dzięki czemu już w 2009 roku świat po raz pierwszy usłyszał o Bitcoinach. Odpowiedzialny był za to Satoshi Nakamoto. Czy była to jedna osoba, czy też grupa osób ukrywająca się pod pseudonimem? Do dzisiaj nie została znaleziona odpowiedź na to pytanie. Wiadomym jest jednak to, że dzięki temu świat się zmienił. Pojawiły się kryptowaluty, a gospodarką w znaczący sposób się rozwinęła.

Druga generacja blockchain

Blockchain development sprawił, że w obecnych czasach ma się już do czynienia z drugą generacją. W 2014 pojawił się blockchain 2.0, czyli Ethereum, przynoszący ze sobą poprawę pewnych możliwości. Wśród nich można wyróżnić smart contract, czyli rozproszony kod programowy. To właśnie dzięki tej nowoczesnej technologii, użytkownicy otrzymali możliwość podpisywania poszczególnych transakcji w sposób cyfrowy. 

Rejestr transakcji

Blockchain development company, jak np. 10Cloud, umożliwiają wykorzystanie tego rozproszonego systemu transakcji do tego, aby dopasować je do swoich potrzeb. Dzięki temu “utrzymanie wspólnej i zbiorowej księgi rachunkowej transakcji w cyfrowej postaci, rozproszonej po sieci, w takich samych kopiach”  jest zdecydowanie łatwiejsze. Co to daje? Wszyscy użytkownicy mają równy dostęp do całej sieci, która jest zdecydowanie bardziej transparentna. Wiele osób na pewno będzie zadowolonych z tego, że możliwe jest zachowanie pełnej anonimowości. W sieci użytkowane są specjalne identyfikatory, który uniemożliwiają poznanie prawdziwych personaliów użytkowników. 

Blockchain application development zyskało na znaczeniu w ostatnich latach. W szczególności, że są one wykorzystywane nie tylko na rynku kryptowalut, ale również w wielu innych dziedzinach. Jak więc widać, rozwój gospodarczy, dzięki technologii blockchain, jest widoczny i będzie miał wpływ na życie wielu osób w przyszłości. 

 

Comments are closed.