Piękne i zadbane dłonie oraz paznokcie powinny być wizytówką każdej kobiety. Wobec tego wiele pań nie tylko pielęgnuje paznokcie, stosując różnorodne odżywki i inne kosmetyki, lecz także decyduje się na profesjonalny manicure. Obecnie można wykonać manicure wieloma sposobami, takimi jak manicure tradycyjny, hybrydowy, żelowy czy też akrylowy. Właśnie ta ostatnia metoda jest coraz bardziej popularna.

Zalety manicure akrylowego?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci przeznaczona jest szczególnie dla kobiet, których paznokcie są łamliwe i delikatne. Ponadto jest to bardzo dobra metoda na naturalne przedłużenie paznokci, bowiem naturalna płytka ma możliwość swobodnego odrastania wraz z akrylem. To sprawia, iż osoby, które mają problem z długim obgryzaniem bądź cechują się zniszczonymi paznokciami, mogą w ten sposób je zregenerować. Akryl charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, skutkiem czego istnieje niewielkie ryzyko złamania paznokci lub innych defektów. Ponadto dobrze wykonana stylizacja, jest bardzo bezpieczna i nie uszkadza warstw paznokcia.

Jak wykonać zdobienie paznokci metodą akrylową?

Podstawą tego sposobu zdobienia paznokci jest akryl, czyli proszek, który utwardza się samoistnie, a także daje możliwość dowolnego modelowania paznokci oraz nadawana im pożądanego kształtu. Przed zabiegiem należy płytkę delikatnie zmatowić, a następnie osunąć skórki i odtłuścić cleanerem paznokcie. Kolejny krok to dobranie odpowiedniego tipsa i przyklejenie go specjalnym klejem. Można to zrobić na naturalnej płytce lub szablonie. Następnie należy spiłować próg między tipsem a naturalnym paznokciem, skrócić je przy pomocy gilotyny i nadać im dowolny kształt. Kolejnym krokiem jest nałożenie primera na naturalny paznokieć oraz przyszykowanie akrylu i liquidu. Nałożenie specyfików polega na zanurzeniu pędzelka w liqudzie, a następnie w proszku akrylowym i w ten sposób naniesienie na środek tipsa. Tworzą się kulki, które należy rozprowadzić na całej powierzchni. Pamiętać należy, by na bieżąco sprawdzać ewentualne nierówności i korygować je za pomocą pilnika. Aby uzyskać pożądany efekt, czynności te można wykonać kilkukrotnie. Gdy paznokcie wyschną i się utwardzą, należy nadać im pilnikiem odpowiedni kształt. Następnie można wykonać dowolną stylizację, ze zdobieniami lub bez.

Podsumowując, metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo bezpieczna i trwała, ponieważ akryl jest odporny na urazy mechaniczne i umożliwia odbudowanie paznokci, dzięki czemu można dłużej cieszyć się wspaniałą stylizacją.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Comments are closed.