Kto z nas nie marzy o idealnie gładkiej cerze i jędrnej skórze bez przebarwień i nierówności? Niestety, poprawienie kondycji skóry w zaciszu swojego domu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Drogie balsamy, peelingi, masaże czy popularne szczotkowanie mogą poprawić napięcie czy koloryt skóry, ale nie są w stanie cofnąć głębokich zmian. Odpowiedzią na potrzeby osób borykających się z nieestetycznymi, powodującymi dyskomfort zmianami dermatologicznymi jest laser frakcyjny CO2. Co warto wiedzieć o urządzeniu rewolucjonizującym medycynę estetyczną?

Nowoczesny laser frakcyjny CO2 tajną bronią w walce o idealną skórę

Laser frakcyjny CO2, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest do nowoczesnych zabiegów frakcyjnych (ablacyjnych). Na czym polega zabieg? Urządzenie wyposażone w specjalną głowicę emituje wiązkę laserową, którą lekarz nakierowuje na wymagające poprawy miejsca. Laser sprawia, że woda znajdująca się w tkankach zaczyna odparowywać. Dochodzi do kontrolowanego, fototermicznego przerwania ciągłości tkanki, a na skórze pojawiają się charakterystyczne kropeczki. Kontrolowany uraz i stymulacja aktywują naturalne procesy naprawcze, zwiększa się produkcja kolagenu. W efekcie, po trwającym kilka tygodni procesie regeneracji, skóra staje się gładka, napięta i równomierna. 

Kiedy warto udać się do gabinetu?

Zabiegi frakcyjne wykonywane są nie w gabinetach kosmetycznych, a lekarskich. Wskazaniem do przeprowadzenia kuracji są zmiany dermatologiczne o zróżnicowanym podłożu – blizny (między innymi przerostowe, potrądzikowe, pooparzeniowe), przebarwienia, nierówności, rozszerzone pory, zwiotczenie, brodawki, zmiany naczyniowe. 

Comments are closed.

gscooper.com eno.com.pl hsmsapk.com