Kiedy kobieta już wie, że w najbliższych miesiącach zostanie mamą, zaczyna planować wyprawkę dla noworodka, aby niczego mu nie zabrakło. Kompletna wyprawka dla noworodka to nie tylko ubranka dla niemowląt, ale również łóżeczko, wózek, zabawki interaktywne i wiele innych akcesoriów, niezbędnych przy pielęgnowaniu maleństwa.

Wyprawka letnia dla niemowlaka

Kobieta wiedząc, kiedy urodzi się dziecko, może zaplanować zakup wyprawki względem pory roku. Szczególnie gdy dziecko ma się urodzić latem, będą potrzebne o wiele lżejsze i cieńsze ubranka dla niemowląt. Wtedy warto skupić się na zakupie koszulek i body z krótkim rękawem, choć cieplejsze śpioszki na chłodniejsze dni także się przydadzą.

Czapka bawełniana i cienkie rękawiczki, tak zwane łapki, również należą do obowiązkowych ubranek niemowlęcych, które potrzebne są po każdej wieczornej kąpieli. Co jeszcze będzie potrzebne do skompletowania wyprawki dla noworodka?

Wszelkiego rodzaju akcesoria do spania, do karmienia, kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji, przewijak, łóżeczko oraz mata do zabawy. To tylko niektóre elementy wyposażenia wyprawki niemowlęcej.

Wyprawka jesienna i zimowa dla niemowlaka

Jeżeli nasze maleństwo przyjdzie na świat jesienią bądź zimą, wyprawka dla noworodka będzie wyglądać nieco inaczej. Niektóre elementy wyprawki są uniwersalne, jeżeli jednak chodzi o ubranka dla niemowląt, w chłodniejsze dni będziemy potrzebować ich o wiele więcej.

Tutaj niezbędne będą body z długim rękawem, cieplejsze śpioszki, dresy, ciepłe bluzy i spodnie, a także kombinezon z ciepłą czapką, szalikiem i rękawiczkami. Oczywiście w domu nie będziemy potrzebowali tych wszystkich ciepłych ubranek, gdy utrzymujemy odpowiednią temperaturę ogrzewania, czasami niemowlakowi wystarczy tylko body z krótkim rękawem i lekki kocyk do przykrycia.

Ponieważ już od pierwszych tygodni powinniśmy z naszym maleństwem wychodzić na spacery, wszystkie ciepłe ubrania na dwór oraz buciki niechodki bądź grubsze skarpety także przydadzą się w wyprawce jesiennej.

Jakie rozmiary ubranek niemowlęcych kupić?

Jedną z ważniejszych kwestii podczas wyboru ubranek dla niemowląt jest ich rozmiar. Ważne, aby były one w różnych rozmiarach, albowiem po pierwsze do końca nie wiadomo jak duże dziecko się urodzi, po drugie niemowlę w krótkim czasie znacznie przybiera na wadze, a co za tym idzie rozmiar ubranek będzie szybko wzrastał.

Ważne, aby ubranka dla niemowląt były luźne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, dziecko powinno czuć się swobodnie i bezpiecznie zarówno w domu podczas snu, jak i na dworze, kiedy wybieramy się z nim na spacer.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Ubranka dla dzieci.

Comments are closed.