Część damskiej garderoby przeznaczona do kąpieli, została spopularyzowana na początku XX wieku. Początkowo kostiumy kąpielowe były mocno zabudowane. Stopniowo z postępem i modą stawały się bardziej odkryte. Pierwsze kostiumy kąpielowe wylansowały kobiety na wyborach miss i gwiazdy filmowe, np. Marylin Monroe czy Rita Hayworth.

Jaki kostium kąpielowy wybrać?

Kostiumy kąpielowe powinna posiadać w swojej szafie każda kobieta. Jest kilka ważnych wyznaczników tego, jaki kostium wybrać dla siebie. Na pewno istotna jest sylwetka przyszłej właścicielki tej odzieży. Nie oznacza to, że kostiumy przeznaczone są wyłącznie dla wysokich i szczupłych kobiet. Tak naprawdę to, na jakie kostiumy kąpielowe się zdecydujemy, zależy od naszej pewności siebie i świadomości własnego ciała. Przy wyborze właściwego kostiumu warto w nim stanąć przed lustrem. Jeśli kwestia wyglądu jest załatwiona, dobrze jest się w nim przejść i poruszać. Kostium powinien być komfortowo dopasowany Zbyt krótki stan, za małe miseczki mogą spowodować, że po chwili marzymy, aby zerwać ubranie z siebie. Przy wyborze właściwego kostiumu, kobiety biorą pod uwagę wiele elementów. Pierwszym z nich na pewno jest to, czy kostium ma być jedno- czy dwuczęściowy. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie grzać się w jednoczęściowym stroju a inne tolerują wyłącznie te, gdzie opalić można dużo więcej ciała. Co do tkanin, wykorzystywanych w szyciu kostiumów, wybór nie jest bogaty. Materiał musi bowiem być elastyczny i wygodny. Dlatego lycra, elastan i tkaniny z dużą domieszka tych składników są zazwyczaj wykorzystywane w wykonaniu dobrego kostiumu kąpielowego. Oczywiście kostiumy kąpielowe, to także kostiumy do plażowania. Jeśli ktoś nie chce korzystać z kąpieli, może wystąpić nawet w jedwabnej kreacji, pamiętając cały czas, że nie nadaje się on do kąpieli. Oczywiście na wybór kostiumu ogromny wpływ ma jego kolor. Niektóre panie korzystają z palet kolorystycznych i szukają kostiumów odpowiadających swojej urodzie.

Kiedy kupować kostiumy kąpielowe?

Stroje do kąpieli można kupować przez cały rok. Nawet zimą może nam się przydarzyć cudowny urlop w ciepłych krajach. Okazuje się, że zimą pojawiają się naprawdę atrakcyjne oferty wyprzedażowe dla tego rodzaju odzieży. Warto wtedy zaopatrzyć się w to, co najbardziej nam się podoba. Jednak nawet zimą, bez wyjazdu do ciepłych krajów, może przydać nam się kostium kąpielowy. Nie chodzi jednak o kąpiel w basenie, czy jacuzzi. Od kilku lat bardzo modne stało się morsowanie. Oczywiście dobrze jest zaopatrzyć się w piankowe spodenki czy getry, ale kostium kąpielowy może dopełnić całości. Tak kąpie się wielu polskich amatorów morsowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kostium kąpielowy.

Comments are closed.