Czy da się zatrzymać upływ czasu i procesy starzenia się naszej skóry? Okazuje się, że dzisiaj medycyna i kosmetologia proponują nam skuteczne rozwiązania tego problemu! Lasery medyczne i kosmetyczne pozwalają na walkę o gładką skórę. Ich zakres zastosowania jest naprawdę szeroki – jak mogą więc nam pomóc?

Lasery medyczne i kosmetyczne – zabiegi na twarz

Wykorzystanie laserów w kosmetologii staje się coraz powszechniejsze – dzięki nim możliwa jest skuteczna walka ze zmarszczkami, jak również wyrównywanie kolorytu skóry, poprawianie jej jędrności, walka z bliznami pooperacyjnymi. Lasery medyczne i kosmetyczne pozwalają na wykonywanie zabiegów poprawiania elastyczności skóry. W praktyce oznacza to, że pozostawiają ją one napiętą i w lepszej kondycji. Lasery mogą być stosowane również w przypadku przebarwień czy plam starczych. Na czym polega działanie laserów?

Lasery medyczne i kosmetyczne SHAR-POL emitują wiązkę światła o określonej długości – wiązka ta penetruje skórę na konkretnej głębokości i powoduje kontrolowane mikro uszkodzenia. Laser podgrzewa wodę w komórkach i powoduje jej wyparowanie, co z kolei uszkadza same komórki. W ten sposób inicjowany jest proces regeneracji wewnątrz skóry. Precyzyjne wybieranie miejsc działania lasera jest tu kluczowe. 

Czy lasery medyczne i kosmetyczne są bezpieczne w działaniu?

Zdecydowanie tak – są to urządzenia w rękach doświadczonych specjalistów, którzy sami dobierają wiązkę lasera i rodzaj terapii. Przed zabiegiem konieczne będzie również wypełnienie ankiety medycznej, w której znajdziemy pytania m.in. o choroby przewlekłe. Przed samym zabiegiem nasza skóra zostanie znieczulona przy pomocy specjalistycznej maści – znacząco zmniejszy to dyskomfort. Po zabiegu skóra regeneruje się do kilku tygodni – po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. 

Comments are closed.