Wokół jazdy na snowboardzie narosło wiele mitów, przez które sporą grupa rodziców ma pewne obiekcje, aby wysłać dziecko na obóz. Ale czy słusznie? Dzisiaj obalamy niektóre mity!

Deska jest niebezpieczna!

Trochę racji w tym jest. Jak każdy sport, tak i snowboard niesie ze sobą pewne ryzyko. Np. złamań czy skręceń. Ale równie dobrze dziecko może zrobić sobie krzywdę jadąc na rowerze, rolkach czy skacząc na trampolinie. Jak wynika ze statystyk, deska jest bardziej niebezpieczna. Ale jest pewne ale … snowboard wybierają raczej ludzie młodzi, którzy wykazują większą skłonność do zachowań ryzykownych. I to ten fakt jest przyczyną wypadków. Obiektywnie rzecz ujmując, analizując podatność na kontuzje, to właśnie deska jest bezpieczniejsza niż narty. Dlaczego? Bo nogi do deski przymocowane są sztywno, a co się z tym wiąże, zmniejsza się ryzyko urazów kolan czy stawów skokowych. Z całą pewnością podczas zimowiska dla młodzieży instruktorzy wytłumaczą dziecko jak jeździć, aby było bezpiecznie.

Bo na desce jest trudniej, niż na nartach!

Obóz snowboardowy to czas, kiedy dziecko pilnie uczy się pod okiem instruktora. Kwestia trudności w zasadzie jest dość subiektywna oceną. Prawdą jest, że nauka wymaga czasu, a praktyka czyni mistrza – jak w każdej dziedzinie. Wbrew pozorom snowboard jest łatwiejszy niż narty, ponieważ waga nauki balansowania ciałem, aby utrzymać równowagę i nauczyć się skręcać, natomiast w nartach zachodzi konieczność koordynacji dwóch desek i kijków. Na początku jest to o wiele trudniejsze, niż deska.

Zatem czy warto uczyć się każdy na desce?

Z całą pewnością tak! Obozy snowboardowe dla dzieci to wiele frajdy. Dzieciaki szybko chłoną wiedzę, chętnie uczą się ciekawych rzeczy, nic więc dziwnego, że podczas kilkudniowego wyjazdu całkiem sprawnie potrafią opanować podstawową technikę jazdy, aby następnie tylko szkolić zdobyte umiejętności. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, warto dobrze poznać oferty różnych firmy i wybrać najlepszą. Zimowiska snowboardowe, jakie organizowane są przez firmę Róża Wiatrów to gwarancja, że dziecko pozostaje pod opieką najlepszych! Warto pamiętać, że obóz snowboardowy dla dzieci to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa w wyjątkowej, górskiej scenerii. To możliwość poznania nowych ludzi i zawarcia wyjątkowych znajomości. Często podczas obozów rodzą się przyjaźnie na długie lata! Ponadto uczestnictwo w zimowisku to świetny sprawdzian samodzielności dla naszego dziecka, a jak widać – pod okiem profesjonalistów, to także szansa na bezpieczną i doskonałą naukę jazdy na desce!

 

Comments are closed.