Funkcjonalna i odpowiednio zaprojektowana kuchnia to miejsce odpowiednie do przygotowywania osiłków, ale też popijania herbaty w gronie rodziny. Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię? Podstawą będą oczywiście meble i dopasowany do potrzeb projekt. Co musimy wiedzieć przed kupnem konkretnej kolekcji meblowej do kuchni?

Kuchnie tworzone z pasją!

Współcześnie kolekcje meblowe dostępne w topowych sklepach odpowiadają najnowszym trendom. Bez trudu znaleźć można meble wpisujące się we wnętrza nowoczesne, loftowe, skandynawskie czy klasyczne. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne meble kuchenne, które pozwolą na zaaranżowanie zarówno tradycyjnego wnętrza, jak i nowoczesnego aneksu. Nowoczesne meble kuchenne wyróżniają się gładkimi frontami, które tworzą zwarte bryły. Takie fronty mogą być lakierowane lub laminowane. Cechą charakterystyczną dla nowoczesnych mebli kuchennych jest też brak klasycznych uchwytów. Zamiast nich stosowane są frezy lub też systemy „push to open”. W kolekcjach meblowych znaleźć można tradycyjne szafki wiszące i stojące, jak też słupki, regały, witryny czy kosze cargo. Szeroki wybór elementów pozwoli na optymalne wykorzystanie danej przestrzeni.

W poszukiwaniu inspiracji!

Jakie nowoczesne meble kuchenne wybrać? Możliwości jest wiele. Meble dostępne są w nieograniczonej palecie dekorów i laminatów, co pozwala na wybranie lubianych kolorów. Atutem jest możliwość mieszania kolorów frontów, wyboru dekorów imitujących naturalne drewno. Nowoczesne kolekcje meblowe to również styl glamour, który sprawia, że wnętrze nabiera luksusowego charakteru. Decydując się na konkretne meble kuchenne, warto zwracać uwagę również na wnętrze szafek. Markowe akcesoria pozwolą na znacznie wygodniejsze korzystanie z szafek czy szuflad.

 

Comments are closed.