Niebanalny, wyrazisty, odważny… Styl industrialny bez wątpienia jest jedną  z najciekawszych koncepcji w architekturze wnętrz. Na polski rynku mieszkaniowych z roku na rok przybywa ekskluzywnych loftów, które szybko znajdują nabywców. Czym charakteryzuje się popularny styl wnętrzarski? Jakie meble do salonu w lofcie wybrać? Sprawdź!

Styl industrialny: z nowojorskiego SoHo do Polski

Styl industrialny narodził się w nowojorskim SoHo w latach  60-tych i 70-tych  XX wieku. Kryzys zmusił wówczas ludzi do wprowadzania się do  opuszczonych, pofabrycznych budynków. Walory dużych „mieszkań” z wysokimi oknami dostrzegli artyści, którzy zaczęli tworzyć  w loftach swoje pracownie. Z czasem popularność specyficznych lokali rosła, aby dzisiaj na stałe zadomowić się na rynku mieszkaniowym.

Dzisiaj lofty jednoznacznie kojarzą się z luksusem. Tego typu mieszkania są wysokie, przestronne i otwarte. Klimat rodem ze starej fabryki nadają im surowe materiały: czerwona cegła, beton, drewno i  metal. Ponadto, w loftach wyeksponowane jest to, co w normalnych warunkach staramy się ukryć – kable, elementy instalacji, odpadający ze ściany tynk.

Wybieramy meble do salonu w stylu industrialnym

Meble do salonu inspirowanego stylem industrialnym powinny być stonowane, solidne i funkcjonalne. W loftowy klimat najlepiej wpiszą się proste, ciemne meble z surowych materiałów oraz postarzanego drewna. Stoliki, komody i regały goszczące w loftach często częściowo zbudowane  są z metalu. Ich cechą charakterystyczną jest naturalizm i prostota formy. Bryły często „ozdobione” są metalowymi ramami, okuciami w postaci prętów, profili stalowych i zawiasów.

 

Comments are closed.