Drukarki laserowe to fantastyczne urządzenia, która pozwalają w szybki i wygodny sposób generować setki wydruków każdego dnia. Z tego też powodu wykorzystywane są one przede wszystkim w biurach, lecz zdarza się znaleźć takie urządzenia także w domach prywatnych. Pomimo jednak tak dużej popularności, mało kto potrafi powiedzieć, jak kupić do nich toner.

Podstawowe informacje o tonerach do drukarek

Kupując tonery do drukarek, trzeba zwracać uwagę na wiele ich cech, choćby nawet tych najmniejszych. Podstawą bowiem jest to, aby dobrze poznać model posiadanej drukarki. Po jej konkretnym symbolu można bowiem kupić do niej dobry toner. Jeśli tylko na jego opakowaniu znajdzie się kod naszej drukarki, uzyska się pewność, że będzie on pasował.

To jednak nie wyczerpuje w pełni tematu, jak kupować tonery do drukarek. Oprócz tego koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na kolor tonera. Co prawa drukarki laserowe kolorowe należą do rzadkości, lecz przez pomyłkę w sklepie można nabyć toner kolorowy, który oczywiście będzie zupełnie bezużyteczny, jeśli chce się go używać w drukarce monochromatycznej.

Dobieramy wydajność

Drukarki laserowe wykorzystywane są głównie w biurach, ponieważ dają one możliwość bardzo szybkiego drukowania. Ze względu na charakter swojej pracy używane w nich tonery muszą cechować się odpowiednio wysoką wydajnością, czyli umożliwiać wydrukowanie określonej ilości stron. Jak się jednak okazuje, wydajność tonera można sobie wybrać.

Na rynku istnieją modele, które cechują się niższą wydajnością, lecz oczywiście mniej kosztują, a także te modele, które pozwalają na wydrukowanie naprawdę ogromnej ilości stron, lecz za proporcjonalnie wyższą cenę. Warto więc oszacować przed zakupem, jak wydajny toner się potrzebuje. Przykładowo używając takiej drukarki w domu, rzadko kto potrzebuje najwydajniejszego modelu tonera na rynku.

Zamienniki tonerów do drukarek

Ostatnią kwestią, o której trzeba pamiętać, gdy kupuje się toner do drukarki, to czy wybrać model oryginalny, pochodzący z dystrybucji producenta drukarki, czy też może jednak zamiennik, który sprzedawany jest w mniejszych sklepach? Czym się obie te możliwości charakteryzują?

Zamiennik tonera jest przede wszystkim tańszy, a także lepiej dostępny. Niestety jest on również mniej wydajny, a także może być nieszczelny, więc często dochodzi do sytuacji, gdy toner z opakowania się wysypuje, brudząc oczywiście wydruki. W przypadku tonera oryginalnego do takich uszkodzeń nie dochodzi, a i również pozwala on na wydrukowanie większej ilości stron. Oczywiście wszystko to za znacznie wyższą cenę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.