Regularne podlewanie kwiatów zgodnie z ich potrzebami jest podstawą, by rosły zdrowo. Nie każdy z nas ma jednak czas, by codziennie dbać o rośliny doniczkowe. Wtedy rozwiązaniem są donice od firmy Lechuza. Dzięki innowacyjnemu systemowi nawadniającemu automatycznie dozują wilgoć, a o podlewaniu można zapomnieć nawet na 12 tygodni.

Lechuza – donice samonawadniające

Firma Lechuza jest znanym producentem donic z systemem nawadniania. Teraz donice Lechuza dostępne są także w Polsce. To szeroka gama produktów o różnych stylach, które łączy specjalny system, który pozwala roślinie na samoczynny pobór wody w takiej ilości, jaka jest jej potrzebna.

Doniczki i skrzynki Lechuza doskonale nadają się na różne kwiaty, między innymi na kwiaty balkonowe, storczyki, rośliny cytrusowe. Można zastosować je dla każdej rośliny – niezależnie od tego, jakie jest jej zapotrzebowanie na wodę. Co ważne, donice te mogą być używane również na zewnątrz dzięki specjalnemu systemowi odwadniania zapobiegającemu przelaniu podczas opadów.

System nawadniający w donicach Lechuza

Samonawadniające donice Lechuza są wyposażone w specjalny system bazujący na substracie LECHUZA-PON oraz podwójnym dnie. Mają także praktyczny wskaźnik poziomu wody oraz kanał wlewowy do łatwego dodawania wody i płynnych nawozów.

Substrat LECHUZA-PON jest wysokiej klasy kruszywem mineralnym, które po umieszczeniu w donicy może służyć na lata. Wyróżnia się kapilarnością, dzięki czemu umożliwia równomierne dozowanie wilgoci przez roślinę z dna, w którym osadza się woda. Jednocześnie zapobiega rozwojowi grzybów i szkodników, które mogą prowadzić do jej uszkodzenia.

Korzystanie z systemu nawadniania w donicach Lechuza jest bardzo proste – wystarczy tylko raz na jakiś czas dolać do nich wodę. Donice utrzymują wilgoć nawet do 12 tygodni!

Kolekcja donic Lechuza – nowoczesna i klasyczna

Oferowane przez markę Lechuza donice nie tylko są praktyczne poprzez zastosowanie systemu nawadniania. Ponadto są bardzo efektowne i można dopasować je do wielu aranżacji, między innymi do współczesnych i minimalistycznych wnętrz czy to rustykalnego ogrodu.

W kolekcji Lechuza można znaleźć szeroką gamę stylowych donic i doniczek, a także skrzynek przeznaczonych dla praktycznie każdej rośliny. Do wyboru są między innymi nowoczesne donice o kubistycznych kształtach, donice z materiału imitującego naturalny kamień czy też rustykalne skrzynki o fakturze przypominającej plecionkę.

Donice Lechuza można kupić w dobrych sklepach ogrodniczych stacjonarnie i przez internet.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Donice lechuza – https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.