W poszukiwaniu inspiracji na wspaniale zastawiony stół w naszym domu często skupiamy się wyłącznie na danach i przekąskach, zapominając o oprawie. Dekoracje stołu są niezwykle ważne, a w ostatnim czasie eleganckim dodatkiem i elementem, którego na nim nie może zabraknąć są sztućce. Kupując komplet sztućców warto zwrócić uwagę na szereg elementów. Jakich?

Funkcjonalny i elegancki komplet sztućców

Jakie powinny być idealne sztućce? Z pewnością trwałe, zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, dostosowane do konkretnych potrzeb i sytuacji, ale też piękne. Dzisiaj komplet sztućców oferowany przez największych producentów zachwyci nas również designem. Szukając idealnego zestawu stawiajmy na jakość, trwałość, wygląd – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Nowoczesne sztućce tworzone są głównie ze stali nierdzewnej 18/10. Tworzywo to jest wysoce odporne na ścieranie, działanie wilgoci, korozję. Sztućce stalowe możemy bez obaw zmywać w zmywarkach domowych. 

Komplet sztućców może składa się z 24, 48 czy 68 elementów – takie zróżnicowanie sprawia, że bez trudu dobierzemy konkretny komplet dopasowany do naszych potrzeb. Zestawy sztućców sprzedawane są w eleganckich walizkach – i ma to wiele zalet. Pierwsza to fakt, że bez trudu utrzymamy nasze sztućce w porządku, druga: taka walizka ze sztućcami może okazać się doskonałym prezentem dla osób nam bliskich. 

Komplet sztućców do zadań specjalnych

Czy wiesz, że topowi producenci zaproponują nam nie tylko klasyczne komplety sztućców, ale również zestawy specjalne? Zaliczyć możemy do nich komplety sztućców dla dzieci – w tym przypadku sztućce są odpowiednio profilowane i skalowane, aby idealnie leżały w małych dłoniach. Projektanci proponują nam również komplety widelczyków do ciast i łyżeczek do herbaty, łyżki do sałat. 

Comments are closed.