Mieszkania w blokach z wielkiej płyty to dla wielu osób spełnienie marzeń. Tak, może i cała przestrzeń nie jest duża, ale co najważniejsze jest własna. W takich miejscach można urządzić mały salon z kuchnią. Tylko czy taka propozycja aranżacyjna jest naprawdę dobra?

Mały salon z kuchnią – zalety

Tak, można powiedzieć, że połączenie kuchni z pokojem dziennym jest dobrym wyjściem. Przebywanie w małej kuchni może nie napawać optymizmem. Warto więc ją poszerzyć, chociażby dzięki wyburzeniu ściany działowej. Całość wtedy będzie zdecydowanie większa, nie przyprawiając o klaustrofobiczne odczucia. Połączenie wszystkiego w jedno sprawi, że obydwa pomieszczenia będą lepiej doświetlone, co optycznie pomoże również powiększyć kuchnię i salon. Kuchnia połączona z salonem sprawi, że na bieżąco będzie można obserwować co się dzieje. Osoba udająca się do kuchni nie straci kontaktu z tymi, którzy siedzą w salonie.

Jakie wady ma kuchnia połączona z salonem?

Nie można się oszukiwać, że mały salon z kuchnią ma same zalety. Są także i wady, które dla wielu osób są mocno znaczące, jeżeli chodzi o aranżację całego pomieszczenia. Wśród takich wad można wymienić bałagan. Nie zawsze w kuchni jest na tyle idealnie, aby inne osoby (przebywające w salonie) mogły wszystko podziwiać. Poza tym, z kuchni nie zawsze dochodzą przyjemne zapachy, które momentalnie dostaną się na dalszą część domu. Chociaż, z drugiej strony, na pewno znaleźć można korzystne rozwiązania, dzięki czemu uda się przeciwdziałać wadom, pozwalając na aranżację funkcjonalnej kuchni połączonej z salonem. 

Comments are closed.