Web Development Services nie są za darmo. Pewnie każda osoba, której zależy na tym, aby ktoś dla niej taką stronę stworzył, zdaje sobie z tego sprawę. Ile jednak dokładnie kosztuje stworzenie własnej strony www od podstaw? 

Koszty związane z tworzeniem strony

Web Development Services składają się z wielu czynników. Decydując się na współpracę z freelancerem, specjalizującym się w tym temacie lub z firmą (np. 10Clouds), oferującą takie usługi, jak Web design and development, pod uwagę należy wziąć kilka ofert. Po dokładnej analizie, będzie można podjąć decyzję odnoszącą się do tego, która z prezentowanych ofert jest najkorzystniejsza. 

Rodzaj strony internetowej

Cena Web Development uzależniona jest od kilku czynników. Jeden z nich to rodzaj witryny, którą zamierza się stworzyć. Oto średnie ceny, jakie związane są z poszczególnymi witrynami:

  • blog – od 500 zł do 2500 zł netto,
  • strona w postaci wizytówki – 1000 zł – 1500 zł netto,
  • strona One Page – 1000 zł – 2000 zł netto,
  • Landing Page – 1000 zł – 2000 zł netto,
  • strona dla firmy – 1500 zł – 6500 zł netto,
  • strona premium – 6000 zł – 10000 zł netto,
  • strona dedykowana – od 6000 zł netto w górę.

Każda Web Development Company ma swój cennik, dlatego też w niektórych przypadkach ma się do czynienia z tak dużą rozpiętością cenową. 

Strona internetowa ze sklepem

Web Development Companies często mają do czynienia również ze stronami, gdzie tworzy się sklepy internetowe. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ sprzedaż internetowa jest w stanie przynieść ogromne zyski przedsiębiorcom. Szacunkowa cena takiego sklepu (strony ze sklepem internetowym) wynosić może od 2000 zł do nawet 7500 zł netto. Na wysokość ceny ostatecznej wpływ ma m.in. projekt graficzny, jak również funkcje, jakie dokładnie taki sklep będzie posiadał. 

Pozycjonowanie stron internetowych

Na samym stworzeniu strony internetowej się nie kończy. Nie można również zapomnieć o tym, że konieczne jest także wypozycjonowanie owej witryny, aby tak faktycznie mogła znajdować się wysoko, w wynikach wyszukiwania. Cena pozycjonowania to ok. 550 zł. Nie można jednak zapomnieć, że jest to dodatkowy koszt, który należy doliczyć do cen, jakie były podane wcześniej.

Dużo pieniędzy? To fakt. Jest to jednak potrzebne. W szczególności, jeżeli patrzy się na to, jakie znaczenie w dzisiejszych czasach ma marketing internetowy. Decydując się na założenie własnej firmy, zawsze należy zgromadzić odpowiedni budżet, który będzie można przeznaczyć na stworzenie własnej witryny. 

 

Comments are closed.