W każdym domu czy mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce, gdzie domownicy mogą spędzić wspólnie czas i odpocząć. Najczęściej miejscem takim jest salon czy pokój dzienny. Zaaranżowanie takiego miejsca nie jest dzisiaj trudne – warto skorzystać zarówno z rozbudowanych kolekcji meblowych dedykowanych do salonów, jak i kompletów wypoczynkowych.

Komplet mebli wypoczynkowych

Sofa narożna, fotel i stolik kawowy to podstawa w salonie – tak zaprojektowana przestrzeń wypoczynkowa będzie idealnym miejscem do popijania kawy, oglądania ulubionych seriali czy rozgrywania partii gier planszowych. Wybór mebli wypoczynkowych nie powinien być przypadkowy – sofa powinna być dostosowana do potrzeb i aranżacji wnętrza. Szeroki wybór nowoczesnych sof pozwoli na wybranie idealnego produktu – największym zainteresowaniem cieszą się sofy z funkcją spania. Są to narożniki, które wieczorami można zmienić w wygodne łóżko. W ich wnętrzu znajdują się dodatkowe pojemniki, w których można przechowywać pościel. Wiele osób szuka też narożników z funkcją relaks – meble takie posiadają wysuwane zagłówki i podnóżki, które pozwalają na przybranie jeszcze wygodniejszej pozycji.

Jaki stół wybrać?

W salonach powinno znaleźć się też miejsce na stół lub ławę. Ława pokojowa rozkładana to najczęściej wybierana opcja – mebel taki pozwala na zwiększenie powierzchni stołu, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ławy pokojowe to zarówno wysokie stoły jadalniane, jak i niskie stoły kawowe, które w razie potrzeby można rozłożyć. Tak sprytnie zaprojektowane meble są chętnie wybierane szczególnie tam, gdzie ilość przestrzeni jest ograniczona, i konieczne jest wybieranie mebli funkcjonalnych. Ławy pokojowe wykonywane są zarówno z płyt meblowych, jak i naturalnego, litego drewna.

Comments are closed.