Obowiązkiem każdego kierowcy jest coroczne odnawianie polisy OC. Niestety, dla świeżo upieczonego kierowcy, który właśnie kupił swój pierwszy samochód, uregulowanie składki może okazać się niemałym wyzwaniem. Co możesz zrobić, aby obniżyć koszty za ubezpieczenie OC? Sprawdź!

Tańsze ubezpieczenie OC: współwłasność

Ubezpieczenie OC jest dla Ciebie za drogie? W takim razie skorzystaj z popularnego sposobu na obniżenie składki! Młodzi kierowcy, którym nie przysługują żadne zniżki, często decydują się na ustanowienie współwłaściciela samochodu.  W tym przypadku w dowodzie rejestracyjnym wpisanych będzie dwóch właścicieli. Ważne jest, aby druga osoba była godna zaufania i miała na swoim koncie zniżki za lata bezszkodowej jazdy. Współwłasność samochodu można ustanowić na podstawie umowy o darowiźnie. Najczęściej współwłaścicielem jest członek rodziny – rodzic, siostra albo brat.

Rozłożenie na raty

Większość towarzystw daje swoim klientom możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty (zazwyczaj na dwie). Rozwiązanie nie obniża ogólnych kosztów ubezpieczenia (nierzadko nawet nieco je zwiększa), ale pomaga je rozłożyć, aby wydatek nie był tak dotkliwy.

Rejestracja w mniejszym mieście

Czy wiedziałeś, że jedynym z czynników wpływających na wysokość składki jest Twoje miejsce zamieszkania? Osoby posiadające dwa mieszkania lub studiujące w innym mieście mogą zarejestrować pojazd w mniejszej miejscowości. Mieszkańcy mniejszych, a zatem mniej ruchliwych i bardziej bezpiecznych miast i miasteczek płacą mniejsze składki.

Sprawdź ofertę w sieci

Zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem, dokładnie prześledź ofertę dostępną na rynku. Nieocenioną pomocą w poszukiwaniu najtańszej opcji są internetowe porównywarki.

 

 

Comments are closed.