Jazda konna jest dla wszystkich. Bez względu na wiek, czy też na inne predyspozycje fizyczne. To dyscyplina sportowa, która pomaga w prawidłowym utrzymaniu zdrowia. Warto pomyśleć o tym, aby na jazdę zakupić odpowiednie buty jeździeckie.

Buty jeździeckie na sam początek

Osoby, które nie mają żadnego doświadczenia, dopiero zaczynają swoją przygodę z siodłem, powinny zainwestować w sztyblety jeździeckie. Buty skórzane, które umieszczone są na płaskim obcasie. To, co je wyróżnia to fakt, że są one krótkie. Zakłada się je bardzo szybko. Koniecznością jest usztywniony czubek i antypoślizgowa podeszwa, która pomaga utrzymać buty bez żadnych problemów w strzemionach. Do tego rodzaju butów koniecznością są sztylpy lub inaczej mówiąc – czapsy. Są to specjalne ochraniacze, dzięki którym można zadbać o swoje łydki. Dzięki nim skóra w tym rejonie nie będzie na pewno podrażniona. 

Oficerki jeździeckie dla zawodowców

Buty jeździeckie wysokie dedykowane są dla osób, które mają już nieco więcej doświadczenia. Te wysokie obuwie nie wymaga już konieczności założenia czapsów. Bardzo mocno stabilizują nogi. Wyróżnia je na pewno elegancki wygląd, dlatego są one zakładane do paradnych strojów. Wyposażone są one w stabilizujące cholewki. Do tego obuwie ma bardzo twardą podeszwę. Polecane są te oficerki, które szyte są na indywidualne zamówienie, dzięki czemu lepiej dopasowują się one do łydki. Chociaż nie można zapomnieć również o tych butach, pochodzących z seryjnej produkcji, które dobrze dopasowują się do nogi.

Comments are closed.