Każdy użytkownik drukarki doskonale wie, jak drogie bywają do niej tusze. Nic więc dziwnego, że coraz większa grupa użytkowników zamiast modeli oryginalnych wybiera zamienniki. Czy warto to jednak robić? A może jednak tusze oryginalne mają tak ważne zalety, że powinno się stawiać przede wszystkim właśnie na nie?

Canon pixma mg5750 tusze oryginalne — najważniejsze zalety

Jeśli ktoś chce się przekonać do kupowania oryginalnych tuszy canon pixma mg5750, przede wszystkim powinien poznać ich najważniejsze zalety. Co się więc zyskuje dzięki temu, że zapłaci się za tusz więcej niż za zamiennik?W pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć, że modele oryginalne są znacznie wydajniejsze. Oznacza to, że po jednym zakupie i z jednego tuszu można wydrukować o wiele więcej kartek papieru niż przy zamienniku. Różnica w ilości wydruków często sięga nawet 40%, więc jest to naprawdę znacząca liczba. Oczywiście im więcej kartek się wydrukuje, tym dłużej danego tuszu się używa, więc wysoki koszt zakupu staje się nieco atrakcyjniejszy pod względem finansowym.Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że tusze oryginalne są bezpieczne dla drukarki. Kupując model nieoryginalny, liczyć się trzeba z tym, że może z niego wyciekać tusz, który powodować będzie zabrudzenie kartek, a nawet uszkodzenie drukarki. Co więcej, zamiennik spowoduje, że straci ona gwarancje więc jej naprawa stanie się o wiele droższa.

Canon pixma mg5750 tusze oryginalne — czy są jakieś wady?

Oczywiście liczyć się trzeba z tym, że tak niezwykle atrakcyjne zalety tuszy oryginalnych nie każdego przekonają. Z całą pewnością osoba im przeciwna będzie szukała wad, którymi się one charakteryzują. Czy jakiekolwiek można znaleźć?Rzecz jasna najważniejszą wadą jest to, że takie tusze są bardzo drogie. Jest to niestety fakt, że tusz do drukarki może być często od niej nawet droższy. Jest to oczywiście skrajny przykład, lecz nie zmienia to wcale tego, że faktycznie modele oryginalne nie należą do tanich.Kolejną bardzo ważną wadą jest to, że nie każdy sklep posiada oryginalne tusze i trzeba po nie jechać aż do dużego marketu ze sprzętem elektronicznym.

Jaki tusz wybrać?

Widząc powyższe wady i zalety oryginalnych tuszy do drukarki canon pixma mg5750, nasuwa się bardzo ważne pytanie, czy faktycznie modele z oficjalnej dystrybucji są lepsze?Odpowiedź w tym wypadku może być tylko jedna — zdecydowanie tak, ponieważ są wydajniejsze, bezpieczniejsze, a także w dłuższej perspektywie znacznie bardziej ekonomiczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie HP deskjet ink advantage 5075 tusze.

Comments are closed.